Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Расширенный поиск  

Автор Тема: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС  (Прочитано 3657 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Vladyslav_257Автор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +0/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 1
  • Город: Запорожье
  • Модем: huawei e3372

Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС

Дано:
Антена Ольхон 2100 в супутниковій тарілці 92см
мачта 8м
Каоксіальний кабель 75 ом rg6u (Затухання на частотах 2150 – 0,32 dB/м) – 10м
модем Huawei e3372h-607.



Задача: провести 3g в с. Ільїне, Запорізької області

Базові станції навколо:
Київстар (с Петрівка) – 13 км, прямої видимості немає
Vodafone (c Єлизаветівка) – 23 км, прямої видимості немає
Vodafone (cмт Чернігівка) – 24,5 км, прямої видимості немає
Стосовно рельєфу дивіться скріншоти або відео.




Ситуація:
Підключений до БС Єлизаветівки за 23км
показники - rssi: 94, ec/lo: 12,
швидкість – завантаження: +- 5мбит, вигрузка: +-0,05 мбит.
Але не завжди такі швидкості, рано зранку швидкість: завантаження: +- 7 мбит, вигрузка: +-3 мбит (іноді навіть  доходе до 7 мбит), десь після 6:30 ранку швидкість різко падає і повертається до своїх денних показників (5/0,05 мбит)



З приводу БС с. Петрівки (що за 13 км). Коли на землі налаштовував антену (кріпив ольхон до тарілки)в метр висотою то ловив  сигнал з показниками rssi: 120, ec/lo: 19, а після того як підняв мачту на 8 метрів сигнал з Петрівки спіймати не зміг, як би не коригував антену.

Коли підключаюся до Чернігівки, отримую показники rssi: 96, ec/lo: 16, при таких показниках до інтернету підключитись не можу щоб заміряти швидкість

Модем при роботі в інтернеті дуже сильно гріється (температура на корпусі доходить до 47 градусів) тому прикріпив до нього радіатор. Сам грішу на 10м кабелю 75 ом.



Питання:
-   в кого є які припущення чому не можу зловити БС Петрівки за 13км?
-   чи є ймовірність що після заміни кабелю на 8DFB 50 ом збільшиться швидкість інтернету на вигрузку?
P.S. піднімати модем близько до антени не пробував, варіант з гермобоксом не розглядаю так як доступ до антени дуже сильно ускладнений і в разі виходу чогось із роботи не вийде швидко замінити!

Вся детальна інформація також є у відео: 
https://www.youtube.com/watch?v=4-H1WXEeiWM
« Последнее редактирование: 06 Августа 2019, 17:17:36 от Vladyslav_257 »
Записан

UT4UPM

  • Активист
  • **
  • Благодарность: +10/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 107
  • Город: Kiev
  • Модем: Novatel U760, MI-FI 2200. ZTE AC3633 and Gobi 2000
  • Провайдер: IT,PeopleNet,Utel, Lifecell, Kyivstar
  • Тариф: Yes
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #1 : 09 Августа 2019, 16:15:25 »

чому не можу зловити БС Петрівки за 13км? -Ответ в самом вопросе, смотрите свои картинки с профилем рельефа - первая зона Френеля перекрыта а значит с большой долей вероятности стоит забыть о Петрівки.
ловив  сигнал з показниками rssi: 120, ec/lo: 19 - это не сигнал, это вашему модему показалось. Закройте уши руками, вы услышите звук шума, но разобрать что либо не сможете, потому что полезного сигнала нет.  При ec/lo хуже 16, приемник с трудом декодирует полезный сигнал.
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #2 : 09 Августа 2019, 17:19:45 »

На місці автора, я б використав антену МIMO Вінницького виробництва, а не сумнівний Ольхон. І підняв би її ще на пару метрів вище, до тогож умови дозволяють це зробити без використання додаткових розтяжок.
Хоча для 3G достатньо і Ягі однодіапазонної (без МIMO).
Записан

AndyRadist

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +88/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 476
  • Город: Макеевка
  • Модем: Мегафон М150-2
  • Провайдер: Феникс 4G LTE
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #3 : 10 Августа 2019, 00:17:12 »

Помимо того,что профиль закрытый почти полностью, наклон антенн к земле в Черниговке может быть больше. Нужно смотреть CellData базовых станций.
Автор выявил наилучшее направление. Это хорошо. Теперь нужно планомерно заняться улучшением параметров линии связи в этом направлении.
Учитывая рельеф, первым делом просится подъём антенны на максимально возможную высоту.
Также следует обратить внимание на то, что центр диаграммы направленности вашей антенны должен смотреть не вдоль горизонта, а на верхний край препятствия на трассе радиолинии.
Кроме того следует поиграться с поляризацией. Если на холме, закрывающем вам видимость на БС, находится лес, то применяйте горизонтальную поляризацию.
Записан

Nikolya

  • Слава Україні
  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +14/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 258
  • Город: Верхньодніпровский р-н
  • Модем: Huawei B715-23c
  • Провайдер: Київстар
  • Тариф: домашній 4G
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #4 : 10 Августа 2019, 08:37:52 »

На місці автора, я б використав антену МIMO Вінницького виробництва, а не сумнівний Ольхон. І підняв би її ще на пару метрів вище, до тогож умови дозволяють це зробити без використання додаткових розтяжок.
Хоча для 3G достатньо і Ягі однодіапазонної (без МIMO).
А чому це "Ольхон"сумнівний.Щоб ви знали в мене на ньому на багато кращі показники і сигналу і швидкості.При тому, що використовую з різними операторами.При тому на двох саме Вінницьких антенах тро таке і не мріяв!
Щодо антенни:
дивлячи на фотографію,то малоймовірно що там є 8 метрів.
Поради:переключи модем лише на 4g. підніми антену на 3-5 метрів.Налаштовуй на Чернігівку.Там є Вадафон 4g.
« Последнее редактирование: 10 Августа 2019, 09:15:01 от Nikolya »
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #5 : 10 Августа 2019, 09:21:41 »

Nikolya, в данному випадку потрібно підіймати антену вище, а з тарілкою це досить важко зробити.
А чому це "Ольхон"сумнівний.Щоб ви знали в мене на ньому на багато кращі показники і сигналу і швидкості.При тому, що використовую з різними операторами.При тому на двох саме Вінницьких антенах тро таке і не мріяв!
Ваших умов ми не бачили. Рельєф? Висота підвісу? Які саме моделі антен використовували? Панельку MIMO тестували?
Записан

Nikolya

  • Слава Україні
  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +14/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 258
  • Город: Верхньодніпровский р-н
  • Модем: Huawei B715-23c
  • Провайдер: Київстар
  • Тариф: домашній 4G
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #6 : 11 Августа 2019, 17:12:36 »

Nikolya, в данному випадку потрібно підіймати антену вище, а з тарілкою це досить важко зробити.
Замість супутникової тарілки ставиш рефлектор з вай-фай антени на 27дБ і підіймай хоч на 20 метрів!Я саме так і зробив
А що до панельної антени типа Сарма+,то вона також досить не погана,але ж дорога!І дотого ж їх треба дві для MIMO!
Записан

Aswalt14

  • Гость
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #7 : 11 Августа 2019, 19:32:57 »

Замість супутникової тарілки ставиш рефлектор з вай-фай антени на 27дБ і підіймай хоч на 20 метрів!Я саме так і зробив
І Як,Краще чим Облуч в Тарілці ловить з такой антенной ?думаю,що краще для Облуча купити,тарілку 0.9 чи рефлектор із Вай Фай ?але мачти в мене немає ніякої зовсім(дорого для мого карману вони коштують)є варіант:купити крєплєніє метрів 2,и на кінці дому(майже під коньком)закріпити це крєплєніє,і воно буде вище конька на пів тора метра,і там тарілку,можливо хто знає,як без мачти підняти максимально повище таку споруду(тарілка і облуч)  ?дім висотой 6 метрів(до конька)це дуже мало,ще хочаб підняти на 5 метрів,не знаю,як,і чим закріпляти від сильних вітрів,також щоб не дорого це коштувало. Збираюсь від 17 км і до 30 км добивати(різні БС,різні опсоси=в різніх ПГТ/Селах)
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #8 : 11 Августа 2019, 20:21:09 »

Замість супутникової тарілки ставиш рефлектор з вай-фай антени на 27дБ і підіймай хоч на 20 метрів!Я саме так і зробив
А що до панельної антени типа Сарма+,то вона також досить не погана,але ж дорога!І дотого ж їх треба дві для MIMO!
Я взагалі антени ТМ "Мощные антенны" не вважаю якісними і не раджу до покупки. Бачив я їх похабне виконання нутрощів... А МІМО панельки виготовляють у Вінниці, але у продажу вони під іншими брендами. Це копія російської 
славнозвісної Petra BB MIMO. Вона має досить компактні розміри, що дозволяє підіймати її достатньо високо з мінімальними затратами по укріпленню мачти.
але мачті в мене немає ніякої зовсім(дорого для мого карману вони коштують)
В мене мачта 9,5 м, зліпив з чого було. А було 2 труби по 3м діаметром 40мм, заврив їх в одну 6м. А далі пішли у хід: старий алюмінієвий карниз довжиною 2,5 м з діаметром 22мм і дві палки від лиж)) Вийшла досить легка конструкція, підіймаю і опускаю її сам. Кріпиться до піддашку хомутом на висоті ~3м і низом насаджується на металевий кіл. Ніяких розтяжок з тросом не використовую.
Це я веду до того, що коли до БС немає прямої видимості і сигнал розмитий по горизонту, то використовувати параболи не доцільно. Оскільки при низькому підвісі вони малоефективні, а підіймати її досить затратно.
Спробуйте підняти Ольхон без тарілки на максимальну висоту.
« Последнее редактирование: 11 Августа 2019, 21:39:02 от ansilent »
Записан

АндрейОК

  • Гость
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #9 : 11 Августа 2019, 22:34:38 »

Я взагалі антени ТМ "Мощные антенны" не вважаю якісними і не раджу до покупки. Бачив я їх похабне виконання нутрощів...
а какая  их антенна у Вас? есть фото внутренностей можете выставить посмотреть, что там ?
МІМО панельки виготовляють у Вінниці
  их внутренности есть? 
але у продажу вони під іншими брендами. Це копія російської 
славнозвісної Petra BB MIMO

а её внутренности есть ?
В мене мачта 9,5 м

На соседней ветке описание установки Ольхона в сетке на мачте на 12 метров http://netobzor.org/forum/index.php?topic=16825.0 и видео с результатом 50 mbps на Киевстар . Хорошо бы сравнить с винницкой копией Petra BB MIMO. Хорошо бы компактную, и может её и поднимать не нужно будет, как этот Ольхон?

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>
Записан

Aswalt14

  • Гость
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #10 : 11 Августа 2019, 23:49:12 »

Спробуйте підняти Ольхон без тарілки на максимальну висоту.
Зрозумів,Дякую,треба буде спробувати.
але до БС хоч я і на 12 метрів підніму наприклад,рельєф при 17 км або 27 км не дуже,та і максимум без нічого,сам Облуч-добье при гарному рельєфу 8-10 км,на мачті 10-12 метрів,щоб далі добити-з гарними показниками сигналу,треба або тарілка,або решітка. і ще високо піднімати(з тарілкой вище конька дуже проблематично це все ще потім налаштовувати)решітка проще,але мачту треба високу і чимось надійно закріпляти(в мене дуже сильні вітри)ганяють капець як мачти(у сусідів)
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #11 : 12 Августа 2019, 09:07:50 »

есть фото внутренностей можете выставить посмотреть, что там ?

Скрытый текст
Сарма
Ольхон
[свернуть]
их внутренности есть? 

Скрытый текст


[свернуть]
а её внутренности есть ?

Скрытый текст
Petra BB MIMO
[свернуть]
Записан

AndyRadist

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +88/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 476
  • Город: Макеевка
  • Модем: Мегафон М150-2
  • Провайдер: Феникс 4G LTE
Re: Прошу допомоги. Антена Ольхон 23 км до БС
« Ответ #12 : 12 Августа 2019, 12:26:12 »

Нюанс, который упускает подавляющее большинство эксплуатантов зеркальных антенн.
Облучатель не может иметь идеальной диаграммы направленности. Он не может полностью засвечивать зеркало, но без перелива за его края. Уменьшая перелив, мы ухудшаем равномерность облучения зеркала. Увеличивая облучение зеркала мы увеличиваем перелив.
А теперь смотрим фото топикстартера. Облучатель на его антенне установлен таким образом, что собирает электромагнитные шумы и помехи с близкорасположенного жилого помещения, насыщенного электроникой.
Полагаю, что именно из-за перелива наблюдается больший уровень шумов на сигнале БС, имеющей наибольший уровень в точке приёма.
С целью минимизации помех от земли и домашней электроники нужно, чтобы облучатель смотрел вверх.
Несколько хуже когда облучатель сбоку, но даже в этом случае дом может не попадать в его основную диаграмму.
Хуже всего вариант как у топикстартера, с облучателем, направленным прямо на дом.