Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Расширенный поиск  

Автор Тема: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля  (Прочитано 4909 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

BtellАвтор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +2/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4
  • Город: Киев

Брал на прошлой неделе у "Василь-Рівне" модем Novatel MC 679 и коаксиальный кабель Vector RG-58  (50 Ом) (10 метров). Остался очень доволен. В самом начале подключил антенну к модему через кабель Finmark F690BV (75 Om) (10 метров) поставил на загрузку файл весом пару гигабайт.Уже через несколько минут активной нагрузки (10-15 мин) корпус модема в одном месте стал очень горячим (кипятильник) палец в месте нагрева было держать едва ли возможно.Явно,что то не ладное. Потом поменял кабель и соеденил ту же антенну и модем кабелем Vector RG-58  50 Ом (10 метров) купленный у "Василь-Рівне" и как результат через 15 мин на загрузке того же файла модем просто немного тёплый.

Эффект хорошо виден на нормальных скоростях.
Тестировал утром загрузка была 16-20 Мегабит, 3G (2100 Mhz).

Вот вам и результат - да,показатели силы сигнала,шумы и тд. - лучше не стали,но сам модем работает с тем же сопротивлением,на которое и расчитан, как результат более долговечная и безпроблемная работа.
« Последнее редактирование: 27 Апреля 2020, 13:27:23 от Btell »

demoCDMA

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +3/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 31
  • Город: Львів
  • Модем: Mifi 4620l
  • Провайдер: Intertelecom
  • Тариф: Ден за 5
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #1 : 03 Мая 2020, 20:13:15 »

Також брав в цього продавця аналогічний кабель, але результати по стабільності сигналу і швидкості були значно кращі з Finmark F690BVCU (цілковита центральна мідна жила). Модем не грівся. Умови по якості сигналу та розташуванню вишки 3G складні.
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #2 : 04 Мая 2020, 09:31:21 »

Навіть радіоаматори не радять використовувати RG-58 для УКХ 433 МГц, тому що в ньому великі затухання.
Для інтертелекому, ще якось можна було миритись, скрегочучи зубами, але для 1700-2600 Мгц - то взагалі збочення!

Ось затухання крутого Radiolab RG-58: 
150 МГц - 13,8 дБ/100м
450 МГц - 25,2 дБ/100м
800 МГц - 34,4 дБ/100м
900 МГц - 36,6 дБ/100м
1200 МГц - 42,6 дБ/100м
1800 МГц - 53,8 дБ/100м
1900 МГц - 55,5 дБ/100м
2450 МГц - 64,7 дБ/100м
Сумнівюсь, що у того Vectora кращі показники.

А це для порівняння RG-6:
200 МГц - 9,1 дБ/100м
400 МГц - 13,2 дБ/100м
800 МГц - 19,2 дБ/100м
860 МГц - 19,9 дБ/100м
1350 МГц - 25,6 дБ/100м
1750 МГц - 29,6 дБ/100м
2150 МГц - 33,3 дБ/100м
2400 МГц - 35,5 дБ/100м
Майже в 2 рази менше!

Тому хто хоче, щоб все було по феншую (50 Ом) - купуйте дорогий кабель 5D-FB, обжимайте його дорогими коннекторами N-type і спіть спокійно  :))
А кому потрібне бюджетне рішення - купуйте якісний RG-6 з F коннекторами і нічого вашому модему не загрожує, оскільки по даташитам допускається SWR до значення 3.  :)

Джон1

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +28/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 358
  • Город: Городок
  • Модем: Был Хуавей)
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #3 : 04 Мая 2020, 14:32:51 »

Ось затухання крутого Radiolab RG-58:
150 МГц - 13,8 дБ/100м
 це на 100 метрів... кабель від антени до модему більше 10 метрів не радять..  а то максімум 13,8/10 =1,38 дБ/10м затухання.....так що не критично..для мого Quansheng UV-R50 і антени квадрат на 145МГц) а для 2450 МГц - 64,7 дБ/100м..вже  помітно....
Записан

Василь-Рівне

  • Живу я здесь)))
  • *****
  • Благодарность: +320/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2991
  • Город: Рівне
  • Модем: 25-ь різних моделей
  • Провайдер: інфоком,укртелеком,інтертелеком
  • Тариф: безліміт
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #4 : 04 Мая 2020, 21:12:40 »

і нічого вашому модему не загрожує,
Лише вихід з ладу передавача модему і більше нічого :)) ( моє листування з технічною службою компанії хуавей)
Записан
Гуртова та роздрібна торгівля CDMA обладнанням.(модеми,роутери,антени,адаптери,кабель і т.д.)
zahidcdma@gmail.com

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #5 : 05 Мая 2020, 10:47:52 »

Лише вихід з ладу передавача модему і більше нічого  ( моє листування з технічною службою компанії хуавей)

Я ж писав, що по даташитам передавачі здатні працювати с КСХ до 3. Це придиумва не я, а виробники модемів. А збільшення хвильового опору з 50 до 75 Ом впливає лише на підвищення КСХ. Наприклад антенна має на резонансній частоті опір 50 Ом, при використанні кабелю 50Ом будемо мати КСХ=1. Якщо в цій системі використати кабель 75Ом, то отримаємо КСХ=1,5.
За більше ніж 6 років особистого досвіду жоден модем не вийшов з ладу від використання 75-омного кабелю.
А на сайтах в чатах відповідають не інженери (у них інша робота, а не сидіти 24/7 і відповідати на питання), а якісь студенти-консультанти, які взагалі можуть працювати з дому. Аналогію можна провести з консультантами call-центру мобільних операторів. На технічні запитання вони не здатні надати відповідь. :))

BtellАвтор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +2/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4
  • Город: Киев
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #6 : 05 Мая 2020, 12:44:57 »

Я рад за вас,что у вас не сгорел.Может у вас кабель 1-3 метра,скорость 1-3 мегабита и тд....Я же писал нагрев очень заметен в тяжёлых условиях эксплуатации (длинный кабель 10 метров + высокая скорость интернета 16-20 мегабит).Вот тогда и конкретно кочегарится приёмо-передающий тракт модема.
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #7 : 05 Мая 2020, 13:08:30 »

Скрізь де встановлював інтернет кабель 10-15м. Швидкості до 30 мбіт.
А у вас саморобна антена по неправельних кресленнях, невідомо як виготовлена і з якими АЧХ характеристиками. Тому можна зробити багато припущень чому був сильний нагрів.  Може, банально, при монтажі коннектора десь волосина екрану замкнуло на центральну жилу, а ви і не помітили цього. :)

Ось інформація для загального розвитку http://bourabai.kz/telecom/cable_resistance.htm
Записан

BtellАвтор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +2/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4
  • Город: Киев
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #8 : 05 Мая 2020, 13:24:19 »

Може, банально, при монтажі коннектора десь волосина екрану замкнуло на центральну жилу, а ви і не помітили цього. :)

Никакая волосина на центральную жилу не замыкалась...

Скрізь де встановлював інтернет кабель 10-15м. Швидкості до 30 мбіт.

Вы этим занимаетесь видно,продаёте (устанавливаете) людям 75 Om кабель и вам так проще и выгоднее.Поэтому так и защищаете этот 75 Омный кабель,хотя по самой логике и так понятно 50 Om больше подходит для такой техники по сопротивлению.
« Последнее редактирование: 05 Мая 2020, 14:26:03 от Btell »
Записан

BtellАвтор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +2/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4
  • Город: Киев
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #9 : 05 Мая 2020, 14:18:28 »

Скрізь де встановлював інтернет кабель 10-15м. Швидкості до 30 мбіт.
Вы этим занимаетесь видно,продаёте (устанавливаете) людям 75 Om кабель и вам так выгоднее и проще.Поэтому так и защищаете этот 75 Омный кабель,хотя по самой логике и так понятно 50 Om больше подходит для такой техники по сопротивлению.
Записан

ansilent

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +43/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 288
  • Город: Умань
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #10 : 05 Мая 2020, 17:17:49 »

Вы этим занимаетесь видно,продаёте (устанавливаете) людям 75 Om кабель и вам так проще и выгоднее.Поэтому так и защищаете этот 75 Омный кабель,хотя по самой логике и так понятно 50 Om больше подходит для такой техники по сопротивлению.

На кабельній збірці я нічого не заробляю, купую бухту 100м і віддаю людям по собівартості (по метрах) - вигоди мені ніякої. В плані простоти не бачу різниці, що накрутити Fку на RG-58 чи RG-6. :)
Я за якісний кабель RG-6 оскільки в ньому затухання значно менше ніж у RG-58 що перекриває навіть розузгодження в лінії при переході 50 Ом -> 75 Ом. І це не пусті слова, а ФАКТ підтверджений теорією, цифрами і практитокю! тема закрыта)

norma

  • Постоялец
  • ****
  • Благодарность: +38/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 250
  • Модем: pantech um185
  • Провайдер: intertelecom
  • Тариф: вильный доступ
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #11 : 05 Мая 2020, 17:52:46 »

 Считаю,что ansilent прав.  КСВ1.5 вполне допустим... Думаю,что даже в паспорте вашей антенны указан КСВ 1.5-2... Кстати, даже при использовании 50-омного кабеля, достаточно одного 75- омного коннектора например на пигтейле, что бы получить тот же КСВ 1.5 .

Василь-Рівне

  • Живу я здесь)))
  • *****
  • Благодарность: +320/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2991
  • Город: Рівне
  • Модем: 25-ь різних моделей
  • Провайдер: інфоком,укртелеком,інтертелеком
  • Тариф: безліміт
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #12 : 05 Мая 2020, 19:37:39 »

упую бухту 100м і віддаю людям по собівартості (по метрах) - вигоди мені ніякої
Точно не знаю, але міркую, що ansilent інсталятор (установщік по народному) і заробляє на інсталяціях, тому йому по барабану вийде з ладу обладнання у споживча чи ні. Його завдання - встановити, показати людям чи все гарно працює, взяти своїх 1000-1500 грн і поїхати задоволеним додому. Все нібито і логічно, тим більше можна напрацьовувати собі авторитет - кивати на дурня Колю, який поставив кабель RG-58 і казати - бачите, дурень Коля поставив дорогий і поганий кабель, бо в його збірці цей модем дає 22 Мбіти, а в моїй аж 26 ! Результат так як би мовити на фейсі! І нічого страшного, що передавач модему працює з перевантаженням, що немає блискавкозахисту, заземлення і т.і.. Бо коли, не дай Боже, обладнання виходить з ладу, то хто всрався - невістка, тобто постачальник "галімава" роутера - модема, бо ansilent - авторитет, показав як все класно працює зліплене ним. Все логічно, але - дзвонять і пишуть з матюками мені - роутер "накрився" - перше моє питання, який кабель використовували - 100% відповідей ну такий хороший, грубий від "тілівізора". Все, про заземлення, блискавкозахист від таких горе-інсталяторів я вже навіть і не питаю. Є досвід, є немала кількість роздрібних продаж, є статистика. З телекабелем обладнання виходить з ладу, з  RG-58 - ні. Містика, напевне і в компанії хуавей іженери-електронікі ідіоти, їм би у наших "установщіків" теорії та практиці повчитись, а то таку вже дурню тим людям з кабелями рекомендують, напевене просто хочуть нажитися на бідних українцях і впарити дорогущий "якийсь такий худий, танюсєнькій і точна кєтайській, зуб даю" і аж на 0,07$ дорожчий кабель від "харошого товстага савєтскага тілєкабіля капіталісти праклятиє"  :D
Записан
Гуртова та роздрібна торгівля CDMA обладнанням.(модеми,роутери,антени,адаптери,кабель і т.д.)
zahidcdma@gmail.com

Василь-Рівне

  • Живу я здесь)))
  • *****
  • Благодарность: +320/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2991
  • Город: Рівне
  • Модем: 25-ь різних моделей
  • Провайдер: інфоком,укртелеком,інтертелеком
  • Тариф: безліміт
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #13 : 05 Мая 2020, 20:12:57 »

А на сайтах в чатах відповідають не інженери (у них інша робота, а не сидіти 24/7 і відповідати на питання), а якісь студенти-консультанти, які взагалі можуть працювати з дому.
ansilent дуже крутий чоловік і він на всі 100% знає, що на офіційному сайті хуавей відповідають "якісь там студенти-консультанти, ще й з дому"
А збільшення хвильового опору з 50 до 75 Ом впливає лише на підвищення КСХ. Наприклад антенна має на резонансній частоті опір 50 Ом, при використанні кабелю 50Ом будемо мати КСХ=1. Якщо в цій системі використати кабель 75Ом, то отримаємо КСХ=1,5.
За більше ніж 6 років особистого досвіду жоден модем не вийшов з ладу від використання 75-омного кабелю.
Я Вас дуже прошу - оцей текст відправити "туповатим" інженерам-електронікам компанії хуавей і викласти тут скріни реальної переписки з ними як це зробив я. Можна англійської мовою і не бла бла бла, а реальна, конкрентна розмова з технічною службою компанії хуавей, сієра, новател, пантек, ЗТЄ. Зробіть це, як зробив я і викладіть тут скріни переписки, щоб не виставляти себе ТУТ балаболом. Ок?  :))
Записан
Гуртова та роздрібна торгівля CDMA обладнанням.(модеми,роутери,антени,адаптери,кабель і т.д.)
zahidcdma@gmail.com

Василь-Рівне

  • Живу я здесь)))
  • *****
  • Благодарность: +320/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2991
  • Город: Рівне
  • Модем: 25-ь різних моделей
  • Провайдер: інфоком,укртелеком,інтертелеком
  • Тариф: безліміт
Re: Опыт использования 50 Om и 75 Om кабеля
« Ответ #14 : 05 Мая 2020, 20:17:30 »

даже при использовании 50-омного кабеля, достаточно одного 75- омного коннектора например на пигтейле, что бы получить тот же КСВ 1.5
Я в курсі, що Ви грамотна і толкова людина, але повірте мені на слово, що я теж не останній ідіот і ніколи не буду комплектувати кабель RG 58 F конекторами RG 6,  радячи покупцям "колхозити" з намотками ізоленти для накрутки конекторів з більшим діаметром та опором.
Записан
Гуртова та роздрібна торгівля CDMA обладнанням.(модеми,роутери,антени,адаптери,кабель і т.д.)
zahidcdma@gmail.com