Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Автор Тема: Почему Спуниковый интернет такой дорогой?  (Прочитано 5559 раз)

ZheksАвтор темы

• Живу я здесь)))
  • Благодарность: +75/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Модем: Не требуется :)
  • Провайдер: TODOR
  • Тариф: 6 Мбит Unlim
  • Антенна: Ubiquiti AirGrid M2 20dBi

Сидел копался в провайдерах спутникового интернета и их тарифах.Сижу вот в шоке и думаю почему же всё настолько дорого? Я канечно в технологии спутникового интернета не силён, если что-то пишу не так то поправьте.
Вот допустим спутниковое телевидение там же принцип почти тотже что и у интернета!И я так теоритически прикинул, качество видео там хорошее тоисть скорость приёма должна быть не менее 1Мбита а может и до 2... и главное всё это бесплатно!А как на интернет то за мегабит безлимитки нужно платить чуть ли не минимальный месячный зароботок  :D
Да и мне кажеться дешевле чем ставить БС на каждый населённый пункт (как в 3G) просто сразу транслировать через спутник, но 3G выходит намного дешевле! Почему?
Скоростной интернет - это когда файл проще загрузить заново, чем найти на жестком диске...

IT новости - Самое интересное в интернет мире!

ZheksАвтор темы

• Живу я здесь)))
  • Благодарность: +75/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Модем: Не требуется :)
  • Провайдер: TODOR
  • Тариф: 6 Мбит Unlim
  • Антенна: Ubiquiti AirGrid M2 20dBi

И тишина  :)...
Наверно не один я не знаю почему такие тарифы  :D
Скоростной интернет - это когда файл проще загрузить заново, чем найти на жестком диске...

IT новости - Самое интересное в интернет мире!

Николай

• Администрация
  • *
  • Благодарность: +211/-0
  • Оффлайн Оффлайн

ну разница с телевидением в том, что ТВ идет только на прием, а интернету надо еще и на передачу работать.

Швед может рассказать подробнее, честно говоря подробности прохождения спутникового интернета уже не помню  O0

Швед

• Частенько тут
  • Благодарность: +23/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Модем: Mikrotik,Ubiquity,Tplink,FTTH
  • Провайдер: UARNET,Netstar,SkyDsl
  • Тариф: Безілмітний 100 грн/місяць - 5 мбіт/с
  • Інтернет в кожен дім.

Сидел копался в провайдерах спутникового интернета и их тарифах.Сижу вот в шоке и думаю почему же всё настолько дорого? Я канечно в технологии спутникового интернета не силён, если что-то пишу не так то поправьте.
Вот допустим спутниковое телевидение там же принцип почти тотже что и у интернета!И я так теоритически прикинул, качество видео там хорошее тоисть скорость приёма должна быть не менее 1Мбита а может и до 2... и главное всё это бесплатно!А как на интернет то за мегабит безлимитки нужно платить чуть ли не минимальный месячный зароботок  :D
Да и мне кажеться дешевле чем ставить БС на каждый населённый пункт (как в 3G) просто сразу транслировать через спутник, но 3G выходит намного дешевле! Почему?

Доброго дня
Причина такої різниці цін на Супутникове ТВ та Супутниковий інтернет.
Для того щоб бути провадером супутникового інтернету потрібно взяти в оренду
1. Транспондер на Супутнику -
2. Доступ до телепорту , це наземна Супутникова станція яка здіснює обмін даними з Супутником через велику Антену.
Вартість оренди дуже висока а пояснюється це тим що термін експлуатації супутника - 10 років . Після чого потрібно новий супутник (100 млн дол.) та ще і вивести його на орбіту що також коштує не мало (20 млн.дол.) Звісно що супутник має не один десяток транспондерів але експлуатаційні витрати досить високі. Тим більше що потрібно також оплачувати транзит від провадера до телепорту. Як правило ємкість каналу транспондера до 72 мбіт/с. Але за  використання телепорту пропорційно по швидкості потрібно платити.
Додайте до цього операційні затрати та затрати на обладнання для провадера. (Сервер,канали передачі даних) В результаті виходить кругленька сума.
Ситуація з Супутниковим ТВ для організації трансляції Цифрового потоку Відео через супутникові канали потрібно набагато більше.
Але тут вступає такий потужний компенсатор затрат як РЕКЛАМА!!! Яка і покриває левову частку усіх затрат.
Тим більш це ж не є ТВ по запиту де ви вибираєте конкретні речі які ви б хотіли переглянути. Друга ситуація з платним ТВ  в даному випадку абонент оплачує місячну плату за перегляд комерційних каналів...
Хочу ще добавити відносно Супутникового Інтернету є така річ як ліцензія за яку потрібно платити немалі кошти. Та навіть більше бо у випадку БС мобільного оператора інтернету Оператор оплачує за ліцензію в цілому.. А двохсторонній супутниковий інтернет потрібно платити за кожен ТЕРМІНАЛ. бо потужність передавача є більшою чи 0,2 Вати і частотний діапазон досить високий . Це ж вам не WI-FI 5 Гц частота з якого передається сигнал в рази більша взяти наприклад Ku діапазон - 10 - 12,5 Гц.
Та і взагалі якщо порахувати з макретингової точки зору сегмент користувачів є невеликим і якщо ж навіть зробити все максимально дешево, сегмен збільшиться лише на 50 відсотків. Також потрібно врахувати Бурний розвиток безпровідних та провідних технологій  і постійно зростаюча конкуреція. Всі хочуть постійно чим більшу швидкість за чим меншу ціну. Модернізовувати кожен рік Супутник це колосальні затрати, також взяти до уваги Клієнтські термінали, які мають апаратні обмеження, Наприклад технологія Vsat максимальна швидкість 3,5 мбіт/с на прийом та 350 кбіт/с на передачу, це вже ліміт для того щоб змінити припустим у рази швидкість потрібно міняти абсолютно все. Тобто клієнт повинен купити другий термінал е це не  300 грн модем чи тюнер це як мінімум 900 у.о  :)
Це є окремий сегмент інтернету який працює в будь-якому куточку. Альтернативне рішення існуючим варіантам доступу. Коли Вам потрібне інтернет  а ніхто неможе його підключити. Коли Ви маєте інтернет для бізнессу і важливо щоб ви завжди мали доступ, тому потрібен резервний канал який буде на залажений від місцевих інтернет комунікацій.  Або візьмем ситуацію коли ви постійно подорожуєте по світу, тоді тільки Супутник.Ось в таких випадках Ви готові платити за Інтернет такі кошти.  :)
Якщо виникнуть додаткові запитання радий буду на них відповісти...
Майбутнє за технологією - FTTH

kinggnom69

• Гость

спутниковый интернет теперь необходим только в очень удаленных местах так как мобильный интернет во многом превосходит спутниковый и по цене и по трафику  и по скорости

+ Быстрый ответ