Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Автор Тема: Стріла МІМО 1700-2170 МГц 3G UMTS 4G LTE 20 дБ  (Прочитано 13113 раз)

plyrvt

• Частенько тут
  • Благодарность: +26/-0
  • Оффлайн Оффлайн
Re: Стріла МІМО 1700-2170 МГц 3G UMTS 4G LTE 20 дБ
« Ответ #135 : 01 Июль 2020, 11:07:21 »

3 Мбіт Upload це вкрай погані показники, якщо рівень сигналу дозволяє 60+ Мбіт на вхід.

Якщо на місце установки антени просто підняти телефон (запхати в пляшку) то буде 70/30 Мбіт

Дикий перекос аплоада означає що антена сильно ослабляє сигнал (працює як фільтр пробка), але ломовий сигнал БС ослабити достатньо не може, а 200 мВт передавача модема може ослабити.

dagedav

• Новичок
  • *
  • Благодарность: +4/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Модем: h3372
  • Провайдер: Life
« Ответ #136 : 01 Июль 2020, 12:10:27 »

интересно было бы глянуть хотя бы на такие показатели как на скрине с антенной и без.

ansilent

• Частенько тут
  • Благодарность: +31/-0
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #137 : 01 Июль 2020, 13:33:39 »

А ось мої показники на 3G:
Ну а зараз мій сусід теж хоче замовити таку антену, бо в наших умовах прийому вона показала добрі показники.
Ну з цього можна зробити висновок, що антена більше придатна для проботи в 3G, оскільки аплоад тут майже максимальний. А ось на для 4G дуже низький. Правильно каже plyrvt:
Дикий перекос аплоада означає що антена сильно ослабляє сигнал (працює як фільтр пробка), але ломовий сигнал БС ослабити достатньо не може, а 200 мВт передавача модема може ослабити.

alexanjazz

• Новичок
  • *
  • Благодарность: +0/-0
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #138 : 02 Июль 2020, 13:14:34 »

Аплоад на минулій антені був майже такий самий, а от даунлоад - значно менший, десь до 50-ти мегабіт. Антена стояла ось така:

plyrvt

• Частенько тут
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #139 : 02 Июль 2020, 13:23:41 »

Погана робота в LTE-1800 пояснюється тим, що цей тип антени вузькополосний (з труднощами перекриває 1 діапазон типу 1800 або 2600, але вже не перекриває навіть і діапазон типу 3G, не говорячи вже про кілька діапазонів).

На частотах 1800 вона працює як фільтр-пробка. Попередня мала сильніші фільтрувальні властивості і ослабляла сигнал сильніше. Інша антена не такий сильний фільтр і ослаблення менше. Якщо викинути антену то швидкості сильно виростуть.

alexanjazz

• Новичок
  • *
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #140 : 02 Июль 2020, 13:36:11 »

Ви кажете "викинути антену" - у нас тут навкруги суцільний ліс з високими деревами, навіть мобільні телефони не ловлять, щоб подзвонити, треба шукати спеціально місце, де на одну-дві палички ловить сигнал. Місце дуже проблемне, вже біля десяти років я тут б'юся за нормальну якість інтернету. Спочатку був Інтертелеком - це був просто дикий треш і жах - 250 кбіт - було за щастя, та й то не стабільно. Зараз, дякуючи Лайфу всі негоди Інтертелекома забуті, як страшний сон! Так що викинути антену - не вихід. До речі, взимку, коли дерева стоять без листя, аплоад збільшується, це я ще по минулій антені помітив. Просто у нас БС така, що на неї велике навантаження, навкруги декілька сіл, де іншого інтернета немає. Тому на протязі дня сигнал сильно просідає, інколи ввечері навіть до 1 мбіт. Ось тоді і виручає 3G- в цей час за цим протоколом можна отримати 10-12 мбіт. Ну і ось ще зробив скріншот з Хай-лінка:

plyrvt

• Частенько тут
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #141 : 02 Июль 2020, 13:39:53 »

Ви кажете "викинути антену" - у нас тут навкруги суцільний ліс з високими деревами, навіть мобільні телефони не ловлять,
для цього достатньо підняти телефон чи модем, або будь-яку антену "гвоздь" на місце де ви інсталювали свою фільтр-пробку
якщо піднімати неможна (не хочеться) то мусите використовувати кабель.

якщо на кінці цього кабеля замінити фільтр-пробку "Стріла" на оголений кусок центральної жили з цього ж кабеля - то сигнал не буде так сильно ослаблюватися і аплінк виросте
або зробити на 3-5 дисків "Стрілу", але під частоти LTE-1800 і з MIMO 2x2

alexanjazz

• Новичок
  • *
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #142 : 02 Июль 2020, 13:49:16 »

А ще ж до речі 14 метрів кабелю, від модема до антени, там, як я розумію, теж сигнал втрачається сильно. Кабель звичайний 75-омний, телевізійний.

alexanjazz

• Новичок
  • *
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #143 : 02 Июль 2020, 15:16:33 »

Ну і ще, крім того, на шляху сигналу розташовані дерева, які по висоті перевищують мою щоглу з антеною, спиляти дерева не можу, бо це вже не моя ділянка, а підняти щоглу теж не маю технічної можливості. Так що цей фактор теж потрібно враховувати, наявність перешкоди в зоні прямої видимості сигналу. До речі, до БС - майже 11 км. Рельєф рівнинний, великих перепадів висоти по даному напрямку немає. Ось я зробив фото з тильної сторони антени. Так от ті дерева, що видно на задньому плані, як раз в напрямку на БС, вже десь на метра півтора перевищують висоту встановлення антени. Ваш приклад із "гвіздком", або, шматком кабелю, можливо мав би місце, якби і БС і абонент знаходилися б в чистому полі, в межах ПРЯМОЇ ВИДИМОСТІ одне від одного. Пригадую, десь читав про такі експерименти, що коли смартфон піднімали на повітряній кулі (якщо я нічого не плутаю), коли можна було досягти прямої видимості БС, то впевнений прийом можна здійснювати більш ніж на 100 км. Також можливо, якщо я б (теоретично) міг би збільшити висоту щогли, хоча б метрів до 30-ти, щоб перевершити висоту всіх навколишніх перешкод (додаючи ще ж і кривизну земної поверхні, про неї теж не можна забувати на таких відстанях), то Ваша порада із гвіздком теж стала б мені в пригоді, напевне. А так, вибачте, немає в мене часу і сил, щоб проводити такі експерименти. До речі, коли залазив на стовпа за допомогою 6-ти метрової драбини, а це необхідно було зробити, щоб закріпити щоглу, та налаштувати антену на правильний напрямок, то мав із  собою смартфона, в якому встановлена програма Хай-лінк для вимірювання рівня сигналу. Так от, смартфон на такій висоті (десь біля 7 метрів) не ловив навіть 3G, не кажучи вже про 4. Так що експеримент, подібний до того, що Ви мені пропонуєте, з висотою 7 метрів, можемо вважати невдалим. Можливо, ще 4-5 метрів якось би могли змінити ситуацію, але мені, чесно кажучи, вже на 7-ми метрах було доволі страшнувато знаходитись (а встановлюючи, та налаштовуючи антену, я там не одну годину провів). :-X

plyrvt

• Частенько тут
  • Оффлайн Оффлайн
« Ответ #144 : 02 Июль 2020, 15:34:14 »

А ще ж до речі 14 метрів кабелю, від модема до антени, там, як я розумію, теж сигнал втрачається сильно. Кабель звичайний 75-омний, телевізійний.
RSSI =-73 dBm це ломовий сигнал (при такому сигналі теоретично можлива максимальна швидкість в LTE Cat4 150/50 Mbps) тому 4 дБ втрат в вашому кабелі (за умови КСВ=1, паспортні втрати) погоди не роблять. Якби було RSSI=-69 dBm то відчутної різниці по даунлінку б не було.

Скрытый текст

[свернуть]

при піднятті телефона на 6 метрів на відстанях до 10 км від вашої БС - сигнал всюди ломовий, на висоті 2 метри слабий.

Також особливість вашої інсталяції в тому, що ви знаходитеся в Чернігівській області - єдина область де Лайф має більшість абонентів і тому в LTE випромінює не 2х15 МГц (як у інших областях) а лише 2х10 МГц, щоб для потреб голосоового трафіку виділити 5 МГц в GSM-1800
Це зменшує теоретичний ліміт з 112/37 до 75/25 Мбіт

Антена Бестер-2100 МИМО (а.к.а Стріла) так веде себе в діапазоні LTE-1800:
Скрытый текст

[свернуть]

КСВ на частотах Life-uplink досягає 9 на нагрузку 50 Ом і 6 на нагрузку 75 Ом.
Це 4.44 дБ та 3.10 дБ втрат на відбитті відповідно (на кабелі нульової довжини)
Оскільки у вас є ще кабель (14 метрів по 3.4 дБ = 4.76 дБ втрат) то додаткові втрати на тепловий розігрів цього кабеля стоячими хвилями складають 4.1 дБ та 2.8 дБ відповідно
Сумарні втрати (паспортне затухання + надмірні теплові втрати від стоячих хвиль) 7.5-9 дБ

Якщо зробити маленьку антену (на 5-6 дисків) під частоти LTE-1800, то можна виграти 6-7 дБ на аплніку (підняти в 4-5 разів потужність випромінення вашого передавача) що підніме до 20 МБіт аплінк і зменшить затримки. Готові набори по 100 грн продаються на OLX для тих кому лінь різати оцинковку самому.