Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Расширенный поиск  

Автор Тема: Чи зможу я собі підключити 3G від київстара чи лайфа?  (Прочитано 7141 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

VolandemorАвтор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +1/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 42
  • Город: Черниговская обл.
  • Модем: Huawei E3372h-607(Tp-Link wr842n)
  • Провайдер: Lifecell
  • Тариф: SuperNET PRO
  • Антенна: Cтрела, Ольхон

Ситуація наступна, хочу батькам в село провести інтернет. Інтертелеком не влаштовує так як в багатьох мешканців села він стоїть і швидкість м*яко кажучи - гівно. До найближчих місць де є 3g від Лайфа або Київстара:
 17км (але на середині відстані є ліс 1-3км),
 20км (рівнина, поле). .
Заміри відстані робив через гугл карти
Модем Sierra 771s
Чи доб*є антена на 21дб до якогось із них??? Якщо так, яка приблизна буде швидкість?
Записан

Lutyk

  • Жизнь нужно прожить так, чтоб голубь терпел, пролетая над твоей могилой:)
  • Модератор форума
  • *
  • Благодарность: +1566/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 6556
  • Город: на берегах Згара
  • Модем: Gpon zte
  • Провайдер: Omega telecom
  • Тариф: 100 Mb Unlim 150грн Down-99Mbit/ Up-99Mbit
  • Антенна: Optical viber
  • 0983833266/e-mail lutyk1999@ukr.net

Думаю кіна не буде.За рахунок різниці у частоті між сдма та юмтс, можна сміливо помножити цю відстань на 3. Вийде 51-60км. Для прикладу, антенна Рнет 21 дбі на 2 метри дозволяє працювати із БС  ІТ на відстані 45-50км за ідеальних умов.

VolandemorАвтор темы

  • Новичок
  • *
  • Благодарность: +1/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 42
  • Город: Черниговская обл.
  • Модем: Huawei E3372h-607(Tp-Link wr842n)
  • Провайдер: Lifecell
  • Тариф: SuperNET PRO
  • Антенна: Cтрела, Ольхон

От блін. А ото я бачив на ютубі все якісь китайські GSM/CDMA репітери підключають. Воно допоможе знайти вихід із моєї ситуації?
Записан

FyJlXaYc

  • Живу я здесь)))
  • *****
  • Благодарность: +42/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 668
  • Город: Черкассы
  • Модем: Xiaomi Mi WiFi Router 3G , sony xz 2
  • Провайдер: Киевстар, Лайф, Укртелеком
  • Антенна: nanostation loco m2, 21дб Umts

От блін. А ото я бачив на ютубі все якісь китайські GSM/CDMA репітери підключають. Воно допоможе знайти вихід із моєї ситуації?

если антенна полноценная с этой дистанцией справится не в силах-китайский репитер тем более.
Могу сказать одно, надо брать и пробовать. -А ДРУГ? :))
Записан

lawyerhome

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +20/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 204
  • Город: Kiev
  • Модем: Huawei EC306-1
  • Провайдер: Intertelecom
  • Тариф: Turbo Rev.B
  • Антенна: ARN 800-24 Gamma

бачив на ютубі все якісь китайські GSM/CDMA репітери підключають
Так, репітери допомогають. Кажу це зі слів свого IT-керівника, який нам на всі наші бази в регіонах (глухі села в низині біля води) поставив такі репітери з Аліекспресу. Вони реально працюють, та дать не лише 2G, а й 3G зв'язок. Але треба все робити з холодною тверезою головою, маючи розуміння того, що ви і для чого робите.
1.) Коли Ви кажете про "рівнинна місцевість" потрібно це казати не на власні очі, а за допомогою оцінки рельєфу, який показує Google Earth (інструментом "лінійка" малюєте точну пряму від вашого будинку до БС, а потім правою кнопкою клікаєте на ній та обираєте "показати рельєф") і лише після цього казати про пряму чи не пряму видимість. Лише цей інструмент та знання висоти кріплення БС оператора допоможе зрозуміти на щоглу якої висоти вам необхідно буде закріпити антену репітера. Відстань до БС підкаже те, який коефіцієнт підсилення повинна мати ця антена.
2.) Найкраще підсилює сигнал (за спаданням):
- офсетна антена (супутникова) з 3G опромінювачем. Цей вариант підходить для тих випадків, коли є пряма видимість з фасаду.
- параболічна (сітка) - підходить для підняття на велику щоглу (мала парусність).
- панельна.
- Ягі (хвильовий канал).
Для різних частот 900-1800-2100 краще використовувати різні антени, чітко заточена під свою частоту, поєднані в один кабель за допомогою правильного сумматора.
3.) Зовнішню антену репітера потрібно максимально віддалити від внутрішньої, і краще екранувати її (поставивши металевий листок зі сторони в напрямку зовнішньої антени).

І саме головне - репітер лише "передає" та "підсилює" той сигнал, який він отримує від БС, але якщо цього сигналу не буде на тій висоті, куди ви піднімете антену, або цей сигнал загубиться в кабелі від антени до репітеру, то репітеру не буде що передавати та підсилювати.   
Записан

VladimirVN71

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +41/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 211
  • Город: Муровані Курилівці, Вінницька обл.
  • Модем: OnePlus 7, Huawei E8372, Asus RT-AC51U,
  • Провайдер: Kyivstar
  • Тариф: Kyivstar 4G
  • Антенна: Ольхон

У моєму населеному пункті є базова станція Київстар, але 3G на жаль на ній немає. Найближча БС на якій є 3G, 8 кілометрів, перешкода теж ліс. Чи є у мене шанси підключитись до неї з от такою антеною?
3G антенна UMTS 21 Дб 1900-2100 МГц
Записан

lawyerhome

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +20/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 204
  • Город: Kiev
  • Модем: Huawei EC306-1
  • Провайдер: Intertelecom
  • Тариф: Turbo Rev.B
  • Антенна: ARN 800-24 Gamma

Чи є у мене шанси підключитись до неї з от такою антеною?
Сигнал 3G дуже любить пряму видимість. Тобто відстань до БС - це не єдина умова для приймання сигналу. До БС може бути 3 км, але дім знаходитись в низині (ямі) і ні про який 3G навіть на офсетну антену з кращим 3G опромінювачем мова йти не може. Тому, для відповіді на Ваше запитання, скористайтесь програмою Google Earth (встановіть на компютер), запустить, знайдіть свій будинок, за допомогою інструмента "лінійка" намалюйте пряму від будинку до БС оператора, збережіть її, клікніть правою кнопкою миші на створеній прямій, оберіть "показати рельєф місцевості" і дайте нам його скріншот. Буде видно чи є пряма видимість, і чи допоможе вам така дальнобійна антена, і якщо прямої видимості немає, то на щоглу якої висоти потрібно буде підняти цю антену. 
Відразу скажу, що такі антени є вузьконаправлені, тобто плюс-мінус вліво-вправо на 5 градусів, і все - сигнала вже не буде. тобто потрібно буде дуже чітко її цілити на БС.     

VladimirVN71

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +41/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 211
  • Город: Муровані Курилівці, Вінницька обл.
  • Модем: OnePlus 7, Huawei E8372, Asus RT-AC51U,
  • Провайдер: Kyivstar
  • Тариф: Kyivstar 4G
  • Антенна: Ольхон

Ну от, що вийшло

Записан

lawyerhome

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +20/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 204
  • Город: Kiev
  • Модем: Huawei EC306-1
  • Провайдер: Intertelecom
  • Тариф: Turbo Rev.B
  • Антенна: ARN 800-24 Gamma

от, що вийшло
Зрозуміло. Де знаходиться БС: в Лісовому чи Сниткові? Чи є можливість дізнатись висоту кріплення БС оператора від рівня землі?
Судячи з релєфу, то відстань між будинком та БС майже 9 км, на відстані 1,5 км від будинку знаходиться гірка з лісом, перепад між 280 та 325 м. = 45 метрів. Якщо БС оператора знаходиться на висоті 45 м від землі чи вище, то це добре, а якщо нижче, то на цю різницю необхідно буде піднімати зовнішню антену на щоглі. Тоді буде пряма видимість і 100% сигнал. Наприклад, якщо БС оператора знаходяться на висоті 25 метрів від землі, то (45-25=20) антену в домі треба підняти не менше ніж на 20 м від рівня землі (20 м - це ідеально, без урахування дерев того ліску, що знаходиться на відстані 1,5 км від будинку), це буде якраз 15 м від рівня даху одноповерхового будинку. Таку щоглу краще розкріпити на розтяжки, щоб її менше гойдав вітер. Відповідно і кабель потрібен такої ж довжини та гарної якості щоб все те підсилювання, яке дасть антена, не "загубилось" в гімняному кабелі.
С покрытием 3G в Сниткове - конечно... не очень (мягко говоря). Один вариант - дотягиваться до покрытия Kyivstar 3G. Про то, чтобы дотянуться до более скоростного покрытия Lifecell нужно забыть, ибо их БС и покрытие находится дальше, и лучше всего тянуться до БС Киевстара.
 
« Последнее редактирование: 16 Февраля 2018, 13:08:07 от lawyerhome »
Записан

VladimirVN71

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +41/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 211
  • Город: Муровані Курилівці, Вінницька обл.
  • Модем: OnePlus 7, Huawei E8372, Asus RT-AC51U,
  • Провайдер: Kyivstar
  • Тариф: Kyivstar 4G
  • Антенна: Ольхон

Зрозуміло. Де знаходиться БС: в Лісовому чи Сниткові? Чи є можливість дізнатись висоту кріплення БС оператора від рівня землі?
Судячи з релєфу, то відстань між будинком та БС майже 9 км, на відстані 1,5 км від будинку знаходиться гірка з лісом, перепад між 280 та 325 м. = 45 метрів. Якщо БС оператора знаходиться на висоті 45 м від землі чи вище, то це добре, а якщо нижче, то на цю різницю необхідно буде піднімати зовнішню антену на щоглі. Тоді буде пряма видимість і 100% сигнал. Наприклад, якщо БС оператора знаходяться на висоті 25 метрів від землі, то (45-25=20) антену в домі треба підняти не менше ніж на 20 м від рівня землі (20 м - це ідеально, без урахування дерев того ліску, що знаходиться на відстані 1,5 км від будинку), це буде якраз 15 м від рівня даху одноповерхового будинку. Таку щоглу краще розкріпити на розтяжки, щоб її менше гойдав вітер. Відповідно і кабель потрібен такої ж довжини та гарної якості щоб все те підсилювання, яке дасть антена, не "загубилось" в гімняному кабелі.
БС Київстар знаходиться у "Лесовое", висоту уточню пізніше. А БС Київстар (2G) яка знаходиться за 700 метрів від мого будинку заважати не буде?
Записан

Валерій

  • Живу я здесь)))
  • *****
  • Благодарность: +213/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 2039
  • Город: Вишнівець
  • Модем: багато різних
  • Провайдер: Інтертелеком, Київстар, БіттерНет
  • Тариф: 3G Рішення, Безлім, Безмежний Дім
  • Антенна: Rnet 21dBі

БС Київстар (2G) яка знаходиться за 700 метрів від мого будинку

може варто почекати поки на цій БС запустять 3G  O0
Записан

lawyerhome

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +20/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 204
  • Город: Kiev
  • Модем: Huawei EC306-1
  • Провайдер: Intertelecom
  • Тариф: Turbo Rev.B
  • Антенна: ARN 800-24 Gamma

варто почекати поки на цій БС запустять 3G
Або коли на ній появиться 4G. Я б не став чекати. У мене в селі також 3 роки тому появився 2G Київстар, а 3G того ж Київстару та інших операторів знаходиться в райцентрі за 8 км від будинку. Технічна підтримка КС сказала що планів на 3G в селі у них немає, і через необхідність розгортання 4G - не появиться найближчі 10 років. Сенсу їм заради 500 дворів села розгортати 3G немає. Вони зараз намагаються покрити міста та райцентри, де велика скупченість людей (більше 10К населення), і до покриття 3G тих населених пунктів, де є лише 1К-3К населення може буде в планах через років 10.
А БС Київстар (2G) яка знаходиться за 700 метрів від мого будинку заважати не буде?
Може й буде заважати, головне розуміти на якій частоті працює той 2G, БС якої в 700 метрах знаходиться. Якщо на 900 Мгц (а твоя зовнішня антена заточена на 2100 Мгц), то не повинна заважати. Але це все діло експерименту. На антені, яку ви показали на фото є рефлектор, який повинен глушити задній листок направленості. А якщо ближня БС знаходиться не прямо попереду антени чи не прямо позаду (а наприклад збоку) - то не заважатиме, адже ця антена дуже вузьконаправлена.

Я вже казав це десь на цьому форумі, але повторюсь. У вашому випадку (коли є необхідність піднімати антену на довгій щоглі), кращим вариантом буде придбання параболічної антени (решітки) на 27Дб. У неї менша парусність та кращі показники підсилювання. У неї ширший кут направленості, і вітер з воронами не будуть її "збивати з курсу" як ту драбину "Ягі", фото якої ви приклали до свого поста. Тобто якщо стоїть питання придбання такої антени, то краще буде зробити вибір на користь параболічної антени, а якщо вибір вже зробелно та антена "граблі" (хвильовий канал) всже придбані - то можна і з нею поексперементувати. В інтернеті (ютубі зокрема) є порявняння того як працюють такі антени, і у порвінянні з Yagi GSM-1800 18 дБ, парабола реально рулить!
https://www.youtube.com/watch?v=uytug7bX_LM

« Последнее редактирование: 18 Февраля 2018, 16:48:57 от lawyerhome »
Записан

VladimirVN71

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +41/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 211
  • Город: Муровані Курилівці, Вінницька обл.
  • Модем: OnePlus 7, Huawei E8372, Asus RT-AC51U,
  • Провайдер: Kyivstar
  • Тариф: Kyivstar 4G
  • Антенна: Ольхон

Для спроби підключитись до БС Київстар (До БС 9 км)  є у наявності модем Huawei E3372h-607. Як на ньому відкрити порти щоб подружити з програмою для моніторингу сигналу Mobile Data Monitoring Aplication (MDMA)
Записан

lawyerhome

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +20/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 204
  • Город: Kiev
  • Модем: Huawei EC306-1
  • Провайдер: Intertelecom
  • Тариф: Turbo Rev.B
  • Антенна: ARN 800-24 Gamma

модем Huawei E3372h-607. Як на ньому відкрити порти щоб подружити з програмою для моніторингу сигналу
Данный модем обладает уникальным свойством - он умеет делать поиск всех окружающих базовых станций (БС). Причем не только БС оператора вставленной в него симкарты, а вообще все БС всех операторов, сигнал от которых достигает антенны модема. Для каждой найденной БС выводится ее CID и уровень принимаемого от нее сигнала. Это позволяет выбрать оператора с наивысшим уровнем сигнала, а также выбрать конкретную БС для наведения на нее внешней антенны.
Поиск производится с посощью команды at^netscan. Перед поиском требуется убедиться, что интернет-канал отключен

Формат команды:

AT^NETSCAN=num,level,mode
num - число находимых БС, от 1 до 20. Если будет найдено больше num БС, то станции с самым слабым сигналом будут исключены из списка
level - минимальный уровень сигнала БС, включаемых в список. Задается в дБ, от -110 (самый низкий уровень) до -47 (самый высокий уровень). Станции с уровнем сигнала меньше level в список включаться не будут.
mode - тип БС. 0 -поиск 2G-станций, 1 - поиск 3G-станций.
Пример команды:
at^netscan=20,-108,1
^NETSCAN: 10638,,,1e7e,250,02,0,-78,8b77,400000
^NETSCAN: 10687,,,1e7e,250,02,0,-79,d5c8,400000
^NETSCAN: 10662,,,1e7e,250,02,0,-82,8ade,400000
^NETSCAN: 10587,,,4cf8,250,20,0,-105,d4fc,400000
^NETSCAN: 10563,,,4cf8,250,20,0,-106,d4f9,400000
В этом примере заказывается поиск 3G БС с уровнем сигнала не ниже -108 дБ. Результат выдается в виде списка, отсортированного по уровню сигнала. Самая верхняя БС - самая мощная, нижняя - самая слабая. Формат элемента списка:
^NETSCAN: 10638,,,1e7e,250,02,0,-78,8b77,400000

1e7e - LAC станции
250 - MCC (Россия)
02 - MNC (В данном случае - МТС).
0 - хотел бы я сам знать что это, из дизассемблированного кода я так и не понял смысла этого поля.
-78 - уровень сигнала данной БС
8b77 - CID станции
400000 - диапазнон, в котором принимается сигнал БС (как в команде ^syscfgex).

По результатам данного примера можно сделать вывод, что самый сильный сигнал в данной местности - у МТС, а антенну надо направлять на БС с CID=8b77 LAC=1e7e. Координату БС можно посмотреть на сайте xinit.ru.
Записан

VladimirVN71

  • Частенько тут
  • ***
  • Благодарность: +41/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 211
  • Город: Муровані Курилівці, Вінницька обл.
  • Модем: OnePlus 7, Huawei E8372, Asus RT-AC51U,
  • Провайдер: Kyivstar
  • Тариф: Kyivstar 4G
  • Антенна: Ольхон

Де і які  базові станції я знаю, мені б порти відкрити на Huawei E3372
Записан