Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Расширенный поиск  

Автор Тема: День народження PC  (Прочитано 387 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

LutykАвтор темы

 • Осим хаим
 • Модератор форума
 • *
 • Благодарность: +1241/-0
 • Оффлайн Оффлайн
 • Сообщений: 5896
 • Город: на берегах Згара
 • Модем: work ZTE MF699/ lenovo p2/home power beam m2 400
 • Провайдер: Kyivstar 3G UMTS/ ISP Mobit
 • Тариф: Unlim 155грн Dn 8-10Mb/Up3.5Unlim 200грн Dn/Up-4Mb
 • Антенна: Rnet 21 dBi 2 m/power beam m2 400
 • 0983833266/e-mail lutyk1999@ukr.net
День народження PC
« : 12 Август 2016, 13:18:58 »


12 серпня 1981 року в підрозділі компанії IBM у місті Бока-Ратон представили персональний комп'ютер IBM PC .

Завдяки відкритій архітектурі IBM PC виявився настільки популярним, що абревіатура PC стала асоціюватись виключно з IBM-сумісними виробами. Це дало можливість IBM тривалий час встановлювати стандарти на ринку персональних комп'ютерів. Повідомляє "Цей день в історії".

У 1950-60- х роках комп'ютери були доступні тільки великим компаніям. У конкурентній боротьбі за збільшення продажів фірми-виробники прагнули до здешевлення і мініатюризації своєї продукції. Для цього використовувалися всі сучасні досягнення науки: пам'ять на магнітних сердечниках, транзистори, мікросхеми.

Звання першого персонального комп'ютера належить моделі 5100, випущеної IBM в 1975 році. Він був достатньо компактним, мав встроєний монітор, клавіатуру, накопичувач на магнітній стрічці. Проте його популярності завадила ціна (20 тисяч доларів) і вузький спектр застосування - лише науково-інженерні задачі.

У цьому ж році з'явився перший комерційно розповсюджуваний персональний комп'ютер "Альтаїр-8800" на основі мікропроцесора Intel-8080. Він продавався за ціною близько 500 доларів. Його вихід на ринок спричинив популярність: у перші ж місяці було продано кілька тисяч комплектів машини. У кінці 1975 року Пол Аллен і Білл Гейтс (майбутні засновники фірми Microsoft) створили для "Альтаїра" інтерпретатор мови Basic.Це дозволило користувачам самим писати для нього програми і сприяло зростанню популярності ПК.

Успіх "Альтаїр-8800" змусив багато фірм також зайнятися виробництвом персональних комп'ютерів. На ринок зі своїми розробками вийшли компанії "Apple Computer", "Commodore". Попит на ПК склав десятки, а потім і сотні тисяч штук на рік, що призвело до деякого зниження попиту на великі комп'ютери і міні-комп'ютери (міні-ЕОМ).

Конкуренція з боку ПК стала предметом серйозного занепокоєння IBM. У 1979 році IBM вирішила спробувати свої сили на ринку масових ПК. Як правило, розробка нового продукту в IBM займала 4-5 років, що було недопустимо з точки зору кон'юнктури ринку. Керівництво IBM, не дуже вірячи в успіх, також відмовилось від придбання компанії-конкурента. Вони вирішили створити спеціальний творчий підрозділ, якому дозволили не конструювати персональний комп'ютер "з нуля", а використовувати блоки, виготовлені іншими фірмами.

Керівником нового підрозділу став Дон Естрідж. В якості основного мікропроцесора комп'ютера він вибрав новітній на той час 16-розрядний мікропроцесор Intel-8088. Його використання дозволило значно збільшити потенційні можливості комп'ютера. 12 серпня 1981 року новий комп'ютер під назвою IBM PC був офіційно представлений публіці - горизонтальний корпус з розміщеною в ньому материнською платою з приблизно 45 мікросхемами, процесором 4.77 МГц. ПК мав місце для розміщення одного або двох дисководів на гнучких магнітних дисках формфактора 5 1/4 дюйма і комплектувався монітором. У якості операційної системи використовувалась DOS 1.0.